Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže .30-06 Spring)
Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže...
Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže...
Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže .30-06 Spring)
Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže .30-06 Spring)
Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže .30-06 Spring)

Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže .30-06 Spring)

BROWNING

Samonabíjecí kulovnice Browning BAR II (ráže .30-06 Spring) je velmi spolehlivou loveckou zbraní již desítky let viz. historie níže. Vše na zbrani je původní a bez jakýchkoliv známek poškození. Jedná se o samonabíjecí zbraň, která je svou funkcí zařazena do kategorie B.

Konkrétně tato zbraň je jako NOVÁ a bez jakýchkoliv známek poškození. Celkový stav je vynikající, včetně hlavně a ostatních mechanických dílů.

barII
PRODÁNO
32 450 Kč
-

Podrobný popis produktu

Samonabíjecí kulovnice Browning BAR Mk II (ráže .30-06 Spring)

Samonabíjecí kulovnice Browning BAR Mk II je velmi spolehlivou loveckou zbraní již desítky let viz. historie níže. Vše na zbrani je původní a bez jakýchkoliv známek poškození.

Jedná se o samonabíjecí zbraň, která je svou funkcí zařazena do kategorie B.

Konkrétně tato zbraň je jako nová a bez jakýchkoliv známek poškození. Celkový stav je vynikající, včetně hlavně a ostatních mechanických dílů.

Historie Browning BAR

John M. Browning je jedním z nejznámějších konstruktérů zbraní a jeho vnuk v této činnosti úspěšně pokračoval u zbrojovky FN (Fabrique National).

V 60-tých letech hledala FN možnost, jak nabídnout klientům spolehlivoou samonabíjecí loveckou pušku, která by vešla do dějin. Měla to být zbraň ve výkonné ráži umožňující lov těžké spárkaté zvěře, s dostatečnou přesností, schopná rychlého opakování výstřelu a to vše podpořeno absolutní spolehlivostí. A tak se v roce 1967 začala prodávat samonabíjecí lovecká puška, která byla z marketingových důvodů označena jako BAR.

Samonabíjecí zbraň BAR, která na první pohled nijak neprozrazuje svoji samonabíjecí funkci, to je přesně to, co prolomilo nedůvěru lovců. Dnes jsou samonabíjecí zbraně pro lov vnímány, jako samozřejmost, ale vždy to tak nebylo...

Zbraně vyráběné FN v závodě ve Vianně dostaly označení BAR Mk I a jednalo se o zbraň primárně určenou pro naháňky, takže byla standardně osazená pevnými otevřenými mířidly a muškou ze světlovodného vlákna.

Základními rysy nové zbraně byl závěr uzamčený rotací závorníku s celkem 7 uzamykacími ozuby, pohon závěru pomocí spálených plynů odebíraných z hlavně do plynového ústrojí umístěného pod hlavní a nábojový rámeček, který nepřečníval linii pažbení a přitom umožňoval jednoduché a rychlé vybití zbraně.

Hlaveň je volně plovoucí a závěr je hnán pomocí odběru spalných plynů z hlavně. V plynovém nástavci je tvrdě chromovaný píst s čisticími zápichy. Čelo plynového válce má malý kalibrovaný přepouštěcí otvor. Původní provedení BAR MK I nemělo možnost regulace odběru spalných plynů, takže u BAR Mk II přibyl regulační šroub, který umožňuje regulaci.

Spoušťový systém neumožňuje dopad bicího mechanismu na úderník, pokud závěr z nějakého důvodu nedoběhl dopředu a není zcela uzamčen. Průběh spouště je perfektní a s poměrně hladkým a krátkým chodem, což dobře sedí pro naháňkové určení zbraně.

Je velmi těžké pokusit se zde generalizovat přesnost BAR. Pro první ránu není důvod, proč by měla být zbraň výrazně méně přesná než dobře vyrobená opakovací kulovnice. Zbraň střílí ze zavřeného závěru a přesnost je plně postačující k odstřelu prakticky veškeré evropské spárkaté zvěře. Znám hned několik myslivců, kteří BAR Mk II používají jako jedinou loveckou zbraň a na přesnost si rozhodně nestěžují.

Čas ukázal, že Browning BAR se stal etalonem, kterým jsou dnes poměřovány ostatní lovecké samonabíjecí kulovnice. A proč si získala takovou oblibu? Odpověď v případě BAR má minimálně dvě roviny. SPOLEHLIVOST provozu a NENÁROČNOST údržby.

Lovci se shodují na tom, že tahle zbraň prostě neselže (jakmile jednou zjistíte, že zbraň s vámi používanou municí funguje, bude fungovat stále).

Druhou rovinou je minimální náročnost na údržbu. BAR se prakticky nerozebírá a údržba se omezuje na vyčištění hlavně po střelbě. Filozofie Bruce Browninga a firmy Browning International zní: "Spolehlivost se musí zajistit při konstrukci a výrobě zbraně. Střelec má střílet, spoléhat na něj při zajištění spolehlivé funkce mechanismů zbraně je nejisté."

Lovci, zejména ti evropští, jsou velmi konzervativní a od zbraně požadují nejen funkčnost, ale i soulad s mysliveckými tradicemi. I z tohoto důvodu Browning BAR nijak nestavěl na odiv skutečnost, že se jedná o samonabíjecí zbraň a nikde na zbrani nebylo vidět plynové ústrojí. Také celkový koncept, hmotnost a vyvážení se blíží klasické kulovnici. To všechno umožnilo přijetí zbraně v loveckých kruzích, které s nástupem BAR akceptovaly, že samonabíjecí kulovnice nemusí být jen vojenská zbraň.

Browning BAR je dnes etalonem, kterým se samonabíjecí lovecké poměřují. Za léta své existence získal renomé, které se dá jen těžko překonat. Více jak milion vyrobených kusů o tom říká vše a produkce rozhodně nekončí. Pokud potřebujete kvalitní, extrémně spolehlivou zbraň schopnou rychlého opakování, je BAR volbou, která vás nezklame.

Ostatní informace

Výrobní číslo:
Výrobce: Browning
Vzor: BAR II
Rok výroby:
Ráže: .30-06 Spring
Zásobník: 3+1 nábojů

Hmotnost: g
Celková délka:  mm
Délka hlavně:  mm
Délka záměrné: mm
Výška: mm
Šířka: mm

Stav zbraně: 1
Povrch: 99,9%

Zkušební značky: ANO
Zbraň kategorie: B - podlehá povolení PČR


K zakoupení produktu je zapotřebí platný zbrojní průkaz a odpovídající nákupní povolení.

Aktuálně skladem

Hodnocení (0)

No reviews
Product added to wishlist
Product added to compare.