Pistole TT 33 Tokarev (válečný...
Pistole TT 33 Tokarev (válečný...
Pistole TT 33 Tokarev (válečný...

Pistole TT 33 Tokarev (válečný originál z roku 1942)

CCCP

Samonabíjecí pistole Tokarev TT-33 v ráži 7,62 x 25 Tokarev byla vyrobena v roce 1942 a je velmi zajímavým válečným exemplářem.

Tato konkrétní zbraň je sčíslována, s nepoškozenou povrchovou úpravou, původními plastovými střenkami a celkově ve skvělé kondici. Hlaveň zbraně je perfektní a bez jakýchkoliv defektů!

Opravdu moc pěkný válečný kus, který určitě udělá radost.

Součástí zbraně je i náhradní zásobník a kožené pouzdro.

tt33
PRODÁNO
9 950 Kč
-

Podrobný popis produktu

Tokarev TT 33 z roku 1942

Samonabíjecí pistole Tokarev TT-33 v ráži 7,62 x 25 Tokarev byla vyrobena v roce 1942 a je velmi zajímavým válečným exemplářem.

Tato konkrétní zbraň je sčíslována, s nepoškozenou povrchovou úpravou, původními plastovými střenkami a celkově ve skvělé kondici. Hlaveň zbraně je perfektní a bez jakýchkoliv defektů!

A co víc, jedná se o skutečný válečný exemlář, který nebyl v budoucnu opatřen nadbytečnými znaky nebo modernizacemi.

Součástí zbraně je i náhradní zásobník a kožené pouzdro, které je zcela nové.

Celkově se v tomto případě jedná o pěkný kus s válečnou historií, který určitě udělá radost.

Historie Tokarev TT 33

Samonabíjecí pistole Tokarev vycházá z konstruktérské dílny Fedora Tokareva a její výroba započala v roce 1930 modelem TT 30. Následně byla na základě armádních požadavků vylepšena a zjednodušena, což vedlo v roce 1934 k zavdení modernizovaného modelu TT 33 do masové produkce.

Pistole TT 33 byla komorována na velmi výkonný náboj 7,62 x 25 Tokarev, který je používán do dnešních dnů a jedná se o nejvýkonnější náboj z běžných armádních pistolových nábojů. Vzhledem k malému průřezu projektilu je jeho průbojnost nejvyšší z běžných pistolových střel a probije i většinu dnešních neprůstřelných vest (spolehlivě do kategorie III) a spolehlivě i na velkou vzdálenost probije i standardní kevlarovou helmu US Army - jako jediný mezi běžnými pistolovými náboji.

Pistole Tokarev TT 33 se nápadně podobá modelu Colt 1911, ale není tajemstvím, že Tokarev se inspiroval i u jiných výrobců. Systém fungování zbraně vychází částečně z modelu Colt 1911, ale spoušťový mechanisus je značně revoluční, protože je řešen formou vyjímatelného kontajneru. To zaručuje snadné čištění, servis a modulárnost zbraně.

Celá pistole je tedy s ohledem na všechny modernizace a vylepšení oproti Colt 1911 užší, lehčí, jednodužší a výkonnější.

Konstrukční zajímavostí je také skutečnost, že pistole nemá žádnou samostatnou pojistku a její zajištění je prováděno natažením kohoutu do specifické pojistné polohy. Pistole TT 33 svou spolehlivostí a odolností značně převyšuje téměř všechny zbraně 20. století a to i na dnešní poměry.

Za dobu před a v průběhu 2. světové války bylo vyrobeno několik milionů kusů TT 33 a tato slavná pisole se vyráběla v tehdejším SSSR až do roku 1952, kdy ji nahradila pistole Makarov. Válka spolykala velké množství těchto zajímavých zbraní, a ty které zůstaly byly často zcivilňovány nebo renovovány, takže postrádají dobovou autencititu.

Opravdové válečné exempláře se postupně stávají sběratelsky zajímavými a ceněnými kusy. Hodnota takových kusů určitě klesat nebude, takže jsou kromě historckých vazeb i zajímavou formou investice.

Ostatní informace

Výrobní číslo: ISH4617
Výrobce:
Vzor: TT 33
Rok výroby: 1942
Ráže: 7,62 x 25 Toakrev
Zásobník: 8 nábojů

Hmotnost: 830g
Celková délka:196 mm
Délka hlavně: 116 mm
Délka záměrné: mm
Výška: mm
Šířka: mm

Stav zbraně: 1-
Povrch: původní 99%

Zkušební značky: ANO
Zbraň kategorie: B - podlehá povolení PČR

K zakoupení produktu je zapotřebí platný zbrojní průkaz a odpovídající nákupní povolení.

Aktuálně skladem

Hodnocení (0)

Žádné recenze

Mohlo by se Vám také líbit

Product added to wishlist
Product added to compare.